נזקי גוף – עורך דין נזיקין

0
219
קרדיט: canva

תחום נזקי הגוף  , מתייחס לשלל אירועים שעשויים להעלות שאלות משפטיות בענייני נזקים, סוגיהם והיקפיהם. שאלות משפטיות אלו דורשות להבין מי הוא הגורם האחראי, מה הם הפיצויים ולתת מענה על שלל שאלות נוספות שעשויות להיוולד במהלך הדיונים המשפטיים. דיונים שכאלה יכולים לנגוע לתאונות לסוגיהן, מחלות, רשלניות, וכן הלאה.

מה זה בעצם פיצוי על תחום נזקי גוף?

נזקי גוף לא צריכים להיות פיזיים גרידא אלא להיות תולדה של פגיעה פיזית עם מצב נפשי ירוד המיוחס למועד התרחשות המקרה ומה שקרה אחר כך, או השלכות כלכליות המיוחסות לטיפולים, סיוע והשגחה, נסיעות, פרוצדורות רפואיות וכו'. מסיבה זו, ניתן לדרוש פיצויים כספיים ולבסס אותם על אספקטים שונים ברבדים בריאותיים, פיזיים, כלכליים ואחרים.

כיצד עורך דין נזיקין יכול לסייע לתובעים עם הליכים משפטיים (וכל מה שמעבר)?

עורך דין נזקי גוף מלווה את התובעים במהלך התהליך המשפטי, מסייע בבירור המקרה והנזקים המיוחסים לו ועוזר להם לנווט בתהליך המשפטי עד מתן פסק דין או חתימת הסכם פשרה אם רלוונטי. עורך הדין מעניק מידע ומענה עבור שאלות משפטיות, ויכול לעזור לתובעים פוטנציאליים להבין אם יש להם קייס ועל מה הוא יכול להתבסס.

עורך דין נזיקין מנוסה ומיומן בתחום התביעה יכול לספק מידע והכוונה קונקרטית ורלוונטית יותר, כמו גם עשוי להיות בעל ניסיון בשלל דרכי פעולה משפטיות שונות.

כיצד עורך דין נזקי גוף יכול לעזור עם תביעות רשלנות רפואית?

כשמדברים על רשלנות רפואית, מדובר על הפרת חובת זהירות, שגיאה או מחדל במהלך, לפני ואחרי מתן טיפול באופן שהניב נזק שהיה ניתן למנוע. על תובעים להוכיח את הנזק שהם טוענים לו, טיב הרשלנות והקשר הסיבתי בין שני אלו. כלומר, לא רק שעליהם להוכיח כי התקיים נזק אלא שעליהם להוכיח כי הרשלנות שהם מתארים אכן קשורה לו. עורך דין נזיקין יכול לסייע בכך.

כיצד עורך דין נזקי גוף יכול לעזור עם תביעות בביטוח הלאומי?

כל אדם זכאי לבקש תגמולים והכרה מהמוסד לביטוח לאומי לא משנה אופי הפגיעה עליה מדווח. טענותיו ייבדקו במסגרת וועדה רפואית על מנת לראות אם יש מקום להעניק אחוזי נכות עליהם מתבססים תגמולים כספיים. עורך דין נזיקין יכול לסייע לתובע המבוטח לאסוף ולהציג את המסמכים הרפואיים, ואף ייצג אותה כדרך מענה לשאלות הוועדה אם כך הסכימו הצדדים.

עורך דין שכזה יכול לטפל גם במקרים בהם הדחייה נדחית, או במקרים בהם התובע רוצה לעשות שינוי באחוזי הנכות שהוועדה החליטה להעניק. מטרת הליווי המשפטי תהא מיקסום ומימוש זכויות רפואיות, על מנת לקבל תגמול מתאים.

כיצד עורך דין נזקי גוף יכול לעזור עם תביעות מול חברות ביטוח?

מבוטח יכול להחזיק בביטוחים שונים, מעבר לאלו המסופקים לו בידי המוסד לביטוח לאומי. יכול להיות שהוא מחזיק בפוליסות ביטוחיות מחברות ביטוח פרטיות. בהינתן מקרה ביטוחי הרשום בפוליסה, הלקוח רשאי לתבוע את חברת הביטוח על מנת לקבל את הפיצויים הרשומים בפוליסה. במקרה זה, החברה רשאית לדחות את התביעה, או להעמיד את הפיצוי באופן אחר מן המסוכם בפוליסה. על מנת להגן על הזכויות הביטוחיות, עורך דין נזיקין רשאי להתדיין עם חברת הביטוח ואף להמשיך את התהליכים בין כותלי בית המשפט. עורך הדין יכול להעריך את התשובה שנמסרה ולבדוק אם יכול לערער עליה.

בנוסף לזה, הוא יכול ללוות ולייצג את התובעים משלב הגשת התביעה, עד להסכם פשרה ו/או קבלת פסק הדין. עורך הדין יכול לכוון את התובעים לתוצאה משפטית יעילה כאשר הוא בקיא בתחום התביעה.

כיצד עורך דין לנזקי גוף יכול לעזור עם תביעות משרד הביטחון?

חיילים, שוטרים, חיילי מג"ב, שוטרים, אנשי כוחות מיוחדים, מכבי אש ואחרים יכולים לתבוע פיצויים מקצין התגמולים של משרד הביטחון. משרד זה אמון הכרה באותן פגיעות כדרך וועדה רפואית. ניתן לקבל ייצוג משפטי גם מולה, על מנת לייעל את ההליכים.

באילו מקרים ניתן לפנות לעו"ד נזיקין?

תביעות נזיקין עלולות לקחת זמן ולדרוש בירוקרטיה. עורך דין יכול לחסוך זמן ולסייע בהתנהלות, כמו גם לספק תמיכה וליווי לכל אורך הדרך. כאשר ישנו חשד שישנה זכאות לפיצוי ניתן לגשת לעורך דין מומחה בתחומו על מנת להעריך את אפשרות וכדאיות התביעה. לשם דוגמה, עורך הדין יבדוק אם היה מדובר ברשלנות, מחדל או אי נקיטת זהירות. אם היה ניתן למנוע את הסיכון ואם התובע היה מודע לו מבעוד מועד (וכן הלאה נסיבות).

עורך דין יכול לעזור לתובע פוטנציאלי לדעת את מי ניתן לתבוע, ומי עשוי להיות אחראי למצב נתון.

כיצד עורך דין יכול לסייע בהבנת האלמנט הרפואי?

בתחום נזקי הגוף, יכול להיות כי לא תוגש תביעה במועד סמוך לקרות המקרה, עקב כך שאולי צריך קצת זמן (נניח מספר חודשים) על מנת להעריך את חומרת הנזק, ארעיות או צמיתות ואולי גם אחוזי נכות שעשויים להינתן למבוטח.

האם מומלץ להתחיל את התהליך עם עורך הדין מוקדם ככל האפשר או לחכות מספר חודשים?

יש שיגידו שעל מנת למקסם את הפיצוי ניתן, ואולי גם מומלץ, להתחיל את התהליך ולקבל ייעוץ והכוונה מעורך דין המתמחה ובקיא בתחום משפטי זה – מוקדם ככך האפשר. זאת על מנת לסייע לתובע להתנהל נכונה, להתכונן באופן מושכל לתביעות עתידיות ולהימנע מהליכים שאינם רלוונטיים להתייעלות משפטית יעילה. עורך הדין יכול להכין את התובע הפוטנציאלי בשלל היבטים ולסייע לו להתכונן כדרך בדיקות שימליץ לערוך, טיפולים בניירת רפואית וכן הלאה.

מהי חשיבותה של אינטליגנציה רגשית במהלך ליווי משפטי?

יש שיגידו כי עורך דין מיומן ידע לעשות את תפקידו, ועם זאת ידע גם להקשיב ללקוחותיו בפן הרגשי.  עורך דין שכזה יראה בהקשה עמוקה ואישית אלמנט חשוב ומהותי בקשריו עם לקוחותיו, וישאף לטפח קשר אישי ומקצועי עם לקוחות המשרד.

עורך הדין יקפיד על רוגע, אמינות, מקצועיות, נסיכת ביטחון – על מנת לתמוך בלקוחותיו גם כדרך הנהגה רגשית, ולא רק כדרך הנהגה משפטית. כך שלקוחות לא רק ידעו תאורטית שעורך הדין שלהם יודע מה הוא עושה, אלא גם ירגישו שהוא בטוח בעצמו, רגוע, ויכול לקרון את הרגשות הבטוחים שלו כלפיהם.

לא רק שהוא מעניק להם סיוע משפטי, הוא גם מעניק להם סיוע רגשי – וזה כשלעצמו עשוי להיות בר ערך. דברים יכולים להשתפר כאשר אנשים מרגישים ביטחון, רוגע והנהגה חיובית.

פניה לעורך דין נזקי גוף

ניתן לחפש עורך דין עם ניסיון משפטי עתיק בתחום תביעה ספציפי. ידע מצטבר והיכרות רלוונטית של ניואנסים משפטיים, תקדימים ומקרים, יכולים לבסס את יכולתו של אותו עורך דין לפעול בהיבט המשפטי, המקצועי והאנושי. מדובר בהיבטים שיכולים להוות שיקול בבחירת עורך דין מייצג. בייחוד אם מדובר באדם שיודע להעניק סיוע הן בפן המשפטי והן בפן האנושי.

למידע נוסף על נושא זה וקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ניתן ליצור קשר עם משרדנו, אשר מייעץ ומייצג לקוחות מעל לשני עשורים, כמו גם זכה בדירוג BDI כאחד ממשרדי עריכת הדין המומלצים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here