הלוואה מיידית

0
2272
הלוואה מיידית

חלק לא מבוטל ממשקי הבית הישראלים, יזדקקו לאורך השנים להלוואה מידית. הלוואה מיידית היא הלוואה בלתי מתוכננת למגוון הוצאות לא צפויות : חתונה או אירוע משפחתי, שיפוץ הבית, תמיכה בבן משפחה שלקה במחלה או זקוק לתמיכה משפטית דחופה ועוד. גם בעלי עסקים קטנים יכולים להזדקק להלוואה מיידית על מנת לקדם את העסק או לעזור לו להתגבר על אתגר פיננסי כמו מחסור במזומנים. הלוואה מיידית היא בדרך כלל הלוואה בהקף קטן יחסית, עד כמה עשרות אלפי שקלים, אבל הלווה זקוק לכסף באופן מיידי ובלי פרוצדורות, ערבויות וועדות אישור ולכן מדובר בהלוואה בתנאים מיוחדים, שלא כל אחד יקבל מהבנק.

ממי לוקחים הלוואה מיידית?

הלווים העיקריים במשק הישראלי הם הבנקים והריביות על הלוואות הן גם מקור הכנסה משמעותי עבורם, אך הם יעניקו הלוואה מיידית בתהליך מזורז רק למי שיכול להציג ערבויות משמעותיות כתנאי להחזר : הכנסה קבועה ורציפה כשכיר, חסכונות גדולים או נכסים. למי שאין משהו מאלה, יהיה קשה יותר להשיג הלוואה באמצעות הבנק. הרפורמה בשוק ההלוואות בעקבות ועדת בכר, איפשרה לגופים פיננסים נוספים להלוות כספים באופן מוסדר וחוקי ובחסות רגולציה די מחמירה של משרד האוצר. חברות האשראי וחברות מימון, מעניקות הלוואות מיידיות בקלות רבה יותר מאשר הבנקים, אך עם ריביות גבוהות. נטילת הלוואה מחברת מימון מחייבת בחינה מעמיקה שאכן מדובר בחברה שמעניקה הלוואות במסגרת החוק. יש גופים בשוק האפור שמתחזים לחברות מימון חוקיות – וכידוע הלוואה בשוק האפור יכולה להסתיים בהסתבכות פלילים והיא מאוד לא מומלצת.

תנאי החזר

הלוואה מידית, בין אם תקבלו אותה בבנק או דרך גופים חוץ בנקאיים היא הלוואה בריבית גבוהה יחסית ובדרך כלל עם פריסת החזרים מצומצמת. ברוב המקרים לא תקבלו יותר מ – 18 חודשים להחזר ההלוואה והריבית שתצטבר תנפח את ההחזר משמעותית. לכן, חשוב להכיר לעומק את תנאי ההחזר שהתחייבתם עליהם ולהיות בטוחים שיש לכם יכולת להחזיר במועד. כדאי לנסות להתמקח ולשנות את שיעור הריבית לטובתכם או את שיטת ההחזרים. בחלק מההלוואות המיידיות ניתן יהיה לקבל כמה חודשי 'גרייס', כלומר תקופת דחייה של מספר חודשים עד תחילת תשלום ההחזרים, אך גם גרייס לא מבטיח יכולת החזר והאחריות על כך היא שלכם בלבד. מחוץ לבנקים, תקבלו הלוואות גמישות יותר, אך גם בריביות גבוהות יותר, כך שחשוב להעריך נכון את יכולת ההחזר שלכם ולהכנס רק להלוואה שתוכלו לעמוד בה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here