מערכות BI

0
161
מערכות BI
מקור freepik

מערכות BI  הן מערכות Business Intelligence, ובעברית בינה עסקית, אשר מתייחסות לנישת מערכות המידע המספקות מידע תומך וכלים מתוך ים מידע הקיים בארגונים. המידע המדובר נשאב מכלל המידע אשר קיים בתוך הארגון וכן מכלל המידע אשר קיים מחוץ לארגון כגון: אתרים, רשתות חברתיות ועוד. כל המידע מעובד ומוצג בצורה גרפית ברורה לכל משתמש. מערכות אלה הן מערכות חשובות מאוד כיום לכל עסק, המתיימר להיות עסק מתקדם.

מערכות BI – מה הופך אותן למוצלחות?

מערכות BI מספקות מענה מדויק וטוב ביותר עבור מגוון צרכים עסקיים ברורים. בהתאם למערכות אלו ניתן למדוד מידע שונה עבור העסק וכן לסייע לו באמצעות החשיפה של המידע המדובר, ולהשיג שליטה גדולה ומשמעותית יותר בעסק. כמובן שיש צורך לסמן מראש את המטרה אותה מעוניינים להשיג באמצעות מערכות אלה עבור העסק וזאת בכדי שהמערכת תהיה היעילה ביותר. כך לדוגמא: אם יש עסק המעוניין לשפר את יעילותו ולהגדיל את התקציב אותו הוא מקבל, במידה והוא מקבל תקציבים שונים מגופים שונים, המערכת תבחן את כל המידע אודות האופן שבו מתקבלים התקציבים המדוברים ובהתאם לכך, המערכת תציע מגוון פעולות שונות שיש לבצע בעסק על מנת לייעל את התהליכים שבגינם מתקבלים התקציבים. כלומר, באמצעות איסוף מידע אותנטי ואיכותי מכלל מקורות פנימיים וחיצוניים, המערכת מסייעת לעסק לממש את מטרותיו.

מדוע כדאי לבחור דווקא במערכות BI לעסקים?

מערכות BI לעסקים מהוות את הטכנולוגיות האמינות והמהירות ביותר עבור כל עסק. מדובר על מערכות אשר מעמידות אתגרים טכנולוגיים רבים שכן, הן ניזונות מכמויות מידע עצומות. בין אם מדובר על מידע תוך ארגוני הנאגר על ידי מערכות מקור שונות, בין אם מדובר על מידע ממערכות המצויות בענן ובין אם מדובר על מידע חיצוני הרלוונטי עבור הארגון ומצוי ברשתות חברתיות ובאתרי מידע שונים נוספים. 

חשוב מאוד לבחור במערכת אשר אוספת במהירות את המידע הרלוונטי לצורך עיבודו, על מנת להציג אותו בצורה אמינה ומהירה. כמו כן, חשוב מאוד שלמערכת תהיה תצוגה גרפית ברורה ומובנת וזאת בכדי שכל המידע שמוצג יהיה קל וברור להבנה והסקת מסקנות נדרשות וכן רלוונטי מאוד עבור השימוש. 

ניתן לומר כי כיום אין כמעט ארגונים עסקיים אשר אינם נעזרים באופן כזה או אחר במערכות המדוברות שכן, מדובר על מערכות אשר מאפשרות לכל ארגון להתמקד במטרות שלו, להשתפר בהתאם להסקת מסקנות בשל הנתונים השונים שהמערכת אוספת ובעיקר, להבין את העולם התחרותי בצורה טובה יותר ולהצליח במדדים החשובים לכל ארגון באופן ספציפי.

חשוב מאוד לדעת שהקמת מערכת מעין זו בכל עסק, דורשת ידע עסקי עמוק, הבנה עמוקה בתחום וכן, יכולת טכנולוגית מתקדמת ויכולת להנגיש מידע בצורה הטובה ביותר ועל כן, חשוב מאוד לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר עבור יצירת מערכת כזו לעסק והטמעתה בו בצורה הרלוונטית, המדויקת והטובה ביותר עבורו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here