הלוואות לסטודנטים

0
911
הלוואות לסטודנטים

רוב הסטודנטים, במיוחד אלה שלומדים מקצועות לימוד קשים ואינטנסיביים, לא יכולים להרשות לעצמם עבודה מכניסה במשרה מלאה. מי שאין לו תמיכה משפחתית רחבה ימצא את עצמו לאורך שנות הלימודים במינוס הולך וגדל בבנק ויאלץ לשלם ריבית על המינוס ולחיות ברמת חיים נמוכה. הלוואות לסטודנטים הן הלוואות ש'נתפרו' במיוחד על מנת לענות לצרכיים הייחודיים של תלמידים בהשכלה הגבוהה – שבעתיד צפויים להרוויח משכורת נאה אך מתקשים לכלכל את עצמם לאורך שנות הלימודים.

להשקיע בעתיד שלכם

במקום לוותר על החלום לרכוש מקצוע טוב ולהתקדם בחיים, אפשר לקחת הלוואה לסטודנטים בתנאים שיאפשרו לכם להחזיר אותה בהחזרים חודשיים קטנים ואפילו לדחות את תחילת ההחזרים עד לתום הלימודים. חשוב לזכור שכלכלת הסטודנט כוללת שכר לימוד שנתי, שמתחיל מעשרת אלפים שקלים באוניברסיטאות ומגיע לעשרות אלפי שקלים במכללות אף גם הוצאות נוספות על מחיה, תחבורה, מזון ועוד. כשהיכולת להתפרנס זעומה, הלוואה לסטודנטים יכולה להיות הפתרון הסביר היחידי. ההלוואות לסטודנטים נחלקות לפעמים להלוואות למטרת תשלום שכר לימוד והלוואות משלימות לצרכי מחייה. בגלל ההתאמה למאפיינים הייחודיים של סטודנטים, הלוואה מהסוג הזה צפויה להיות הכדאית ביותר ולאפשר לכם להחזיר את מרבית החוב לאחר הלימודים, אחרי שכבר התחלתם לעבוד ולהתפרנס כיאות.

הלוואה במקום מינוס בבנק

אחד הטיעונים בעד לקיחת הלוואה לסטודנטים נשען על ההשוואה בין ריבית הבנקים על המינוס לריביות הנמוכות יחסית שנגבות על הלוואה לסטודנט. ברוב המקרים, סטודנט שנמצא במינוס משמעותי גדול לאורך תקופת לימודיו ישלם ריבית גבוהה בהרבה על המינוס מאשר על ריבית ההלוואה. למעשה, מינוס בבנק הוא בעצם הלוואה מהבנק – רק בתנאים גרועים בהרבה מהלוואה שתוכננה באופן מיוחד כדי להתאים למצבו הכלכלי של סטודנט.

נותנים לכם גרייס

יש לא מעט גופים, בנקאיים וחוץ בנקאיים שמציעים הלוואות לסטודנטים. התחרות הבריאה בענף מאפשרת לכל סטודנט לבחור את ההלוואה המתאימה לו ביותר : את הקפה, שיכול להגיע למאה אלף שקלים, את שיטת ההחזר – צמודת מדד או צמודת ריבית פריים ופרמטרים נוספים. חשוב לערוך סקר שוק מקדים, כי ההבדלים בין נותנים ההלוואות יכולים להיות משמעותיים. אחד הדברים שקוסמים לסטודנטים היא תקופת ה'גרייס' – תקופה שבה נותן ההלוואה דוחה את תחילת ההחזרים, כך שתוכלו להינות מההלוואה באופן מידי ולהתחיל להחזיר אותה רק בתום הלימודים. ה'גרייס' מאפשר לסטודנטים להתמקד בלימודים ולא להתעסק בדרכים להרוויח את הכסף להחזר ההלוואה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here