הלוואה ללא ריבית

0
1013
הלוואה ללא ריבית

רוב מכריע של ההלוואות שתקבלו מבנקים, חברות האשראי או חברות מימון הן הלוות צמודות מדד הנושאות גם אחוז ריבית מסויים. עיקר הרווח של נותני ההלוואות מגיע מהריביות, במיוחד לאור העובדה שערכו של הכסף נשחק ושוויו של הכסף המוחזר נמוך מזה שניתן בהלוואה. יחד עם זאת, יש מקרים מיוחדים שבהם נקבל הלוואה ללא ריבית, במיוחד כשמדובר בהלוואה קטנה וקצרת מועד יחסית.

הלוואות סוציאליות

ישנן קרנות וגופי צדקה שמעניקים הלוואות קטנות לפרטיים ולעסקים קטנים כחלק מתמיכה באוכלוסיות מעוטות יכולת. גופי הצדקה הללו, שפעילים מכספי תרומות או מפעילים קרן של תורם יחיד, מציעים תמיכה כספית עבור מי שמתאים לקריטריונים שנקבעו על ידם באמצעות הלוואות בתנאים נוחים מאוד. בדרך כלל גם תקופת ההחזר קצרה ופריסת ההחזרים החודשיים מצומצמת מזו שתקבלו בהלוואות גדולות ונושאות ריבית. כדי לקבל הלוואה מהסוג הזה צריך לאתר את הגופים המתאימים ולשלוח בקשה בליווי המסמוך המתאים המוכיח את הקושי הכלכלי.

הלוואות לסטודנטים

רוב ההלוואת לסטודנטים נושאות ריבית קטנה, אך מדובר בהלוואות נוחות במיוחד שנועדו לתאום את צרכי ציבור הסטודנטים ולסייע להן בשכר הלימוד ובהוצאות המחייה בשנות הלימודים שבהן יתקשו לכלכל את עצמם בכבוד. היתרון הייחודי שהלוואות לסטודנטים הוא בתקופת ה'גרייס' הארוכה – באפשרות להתחיל להחזיר את החוב רק בתום הלימודים, אחרי שהסטודנט כבר רכש מקצוע והשתלב בעבודה מכניסה. למרות שההלוואות לסטודנטים קטנות יחסית בהקפן, נותני ההלוואות מאפשרים תקופת החזר ארוכה יחסית, מה שהופך את ההלוואות האלה לאטרקטיביות במיוחד. אחד השיקולים של הבנקים בעיצוב מסלולי ההלוואה האלה הוא הניסיון ליצור נאמנות של הסטודנט לשעבר לבנק, מתוך תקווה שימשיך לנהל את כספו בבנק שנים ארוכות לאחר ההלוואה, כשמצבו הכלכלי יהיה משופר.

הלוואות עידוד בבנק חדש

דרך שלישית, שבה כל אדם, גם מי שאינו זקוק לסעד כלכלי ואינו סטודנט, יכול לנסות לקבל הלוואה ללא ריבית, היא באמצעות מעבר לבנק חדש. התחרות בין הבנקים על כספי העובר ושב והפקדונות שלנו גורמת להם להציע ללקוח פוטנציאלי חדש תנאים משופרים בתמורה למעבר אליו. לכן, בתמורה להעברת חשבון העו"ש שלכם לבנק חדש, תוכלו לנסות לקבל מהבנק הלוואה קטנה ללא ריבית. גם במקרה הזה, הרצון של הבנק שנעביר אליו את כל הניהול הפיננסי שלנו לשנים ארוכות גורם לו להציע לנו הצעות מפתות, שעשויות להשתלם לנו בחסכון של אלפי שקלים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here